krajowa izba doradców podatkowych
Zadzwoń teraz
501-295-750

Czym jest e księgowość?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej zabiera dużo czasu i energii, dlatego coraz więcej przedsiębiorców w Polsce zleca prowadzenie księgowości zewnętrznym firmom. Jedną z popularniejszych form świadczenia usług księgowo-finansowych jest e księgowość. Księgowość internetowa zapewnia kompleksową obsługę w ramach której wykonasz lub zlecisz wszystkie podstawowe działania z zakresu księgowości:

  • wystawianie i przechowywanie faktur,
  • prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów,
  • ewidencja uzyskanych przychodów.

Wiele nowoczesnych e księgowości oferuje możliwość samodzielnego prowadzenia rejestrów księgowych poprzez zalogowanie się do specjalnego panelu użytkownika. Osoba, która zdecyduje się na wykupienie takiej usługi, musi liczyć się z większą odpowiedzialnością za wprowadzanie danych do systemu. Dokumenty niezbędne do prowadzenia rejestrów finansowych dostarcza w tym przypadku e księgowość. Należy pamiętać, że przychód z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej nie może być wyższy niż 1,2 miliona euro – w przeciwnym wypadku przedsiębiorca powinien przejść na tzw. pełną księgowość.

Komfort

Zlecając usługę prowadzenia rejestrów finansowych e księgowości, nie musisz martwić się zmianami zachodzącymi w przepisach prawnych. Nie stawiasz się w również w urzędach, by złożyć odpowiednie deklaracje podatkowe. Tworzenie i składanie wniosków leży po stronie księgowych. Dzięki stałemu dostępowi do Internetu i urządzeń mobilnych takich jak telefon, czy tablet, będziesz na bieżąco z tym, co dzieje się w Twojej firmie. Pozwoli Ci to trzymać rękę na pulsie zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Ponadto, samodzielne wprowadzanie najważniejszych danych, które możliwe jest nawet bez wychodzenia z domu, pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić czas, ale również zadbać o bezpieczeństwo Twojej firmy. Wszystkie wprowadzone informacje przetwarzane są następnie przez system, który wypełnia, numeruje oraz przesyła je w odpowiednie miejsca. Po tym otrzymujemy dokumenty gotowe do wydruku.