krajowa izba doradców podatkowych
Zadzwoń teraz
501-295-750

Jakie korzyści wiążą się z księgowością internetową?

Jakie korzyści wiążą się z księgowością internetową?

Szukając oszczędności i wygodnej formy zarządzania finansami firmy, wielu małych przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z opcji księgowości online. To wygodna opcja pozwalająca na samodzielne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów lub skorzystanie z opcji wsparcia prawdziwych księgowych, bez konieczności fizycznego dostarczania do biura rachunkowego dokumentów finansowych firmy. Takie dokumenty wysyłamy online, drogą mailową. Wybór tego typu formy rozliczeń pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a przy okazji zdejmuje z przedsiębiorcy konieczność samodzielnego księgowania firmowych przychodów i wydatków.

Niższe koszty księgowości

Księgowość online to przede wszystkim niższe koszty związane z księgową obsługą firmy. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z tego typu usługi, nasze miesięczne rachunki za ewidencję księgi przychodów i rozchodów, wystawianie faktur, obliczanie podatków i wysyłanie deklaracji podatkowych znacząco spadną. W przypadku prostych systemów, do których samodzielnie będziemy wprowadzać dane księgowe, miesięczny koszt jest naprawdę znikomy. Nieco drożej będzie w przypadku biur rachunkowych online, czyli tych biur do których dokumenty wysyłamy drogą elektroniczną, ale wciąż będzie to zdecydowanie niższy miesięczny koszt niż w przypadku księgowości typu tradycyjnego, gdy takie rachunki osobiście dostarczamy do biura rachunkowego.

Oszczędność czasu

Używanie oprogramowania do zarządzania księgowością firmy w znaczący sposób usprawnia proces ewidencji przychodów i rozchodów firmy, przygotowania i wysyłania deklaracji podatkowych, czy też rejestracji innych przychodów. Gdy korzystamy z księgowości online w wersji rozszerzonej korzystać możemy również z porad doświadczonych księgowych, co ułatwia znalezienie takich rozwiązań, które będą rozwiązaniami najbardziej korzystnymi dla naszej firmy. Brak konieczności składania osobistych wizyt w biurze rachunkowym, a także automatyzacja wielu procesów związanych z ewidencjonowaniem przychodów i rozchodów, a także z wypełnianiem i wysyłaniem drogą internetową deklaracji podatkowych to olbrzymia oszczędność czasu, co dla zapracowanego przedsiębiorcy jest sprawą nie do przecenienia.

Kompleksowość usług

W zależności od rodzaju umowy podpisanej z biurem rachunkowym prowadzącym księgowość online, korzystać możemy z różnych pakietów usług. Pakiet podstawowy to na ogół wszystkie sprawy związane z prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, a także z przygotowaniem deklaracji podatkowych i deklaracji dla ZUS. W dodatkowych pakietach usług korzystać możemy z opcji tworzenia baz danych o kontrahentach naszej firmy, prowadzenia ewidencji i amortyzacji wyposażenia, środków trwałych czy pojazdów, a także z dodatkowych usług doradczych.