krajowa izba doradców podatkowych
Zadzwoń teraz
501-295-750

Jednolity plik kontrolny

Zapewne znana są Państwu skutki nowelizacji przepisów wprowadzanych przez Ministerstwo Finansów oraz skutki wprowadzenie standardu e-kontroli, oraz wymagań związanych wprowadzeniem JPK -Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Jednolity Plik Kontrolny jest zbiorem danych, tworzonym z systemów informatycznych podmiotu gospodarczego poprzez bezpośredni eksport danych, zawierającym informacje o operacjach gospodarczych za dany okres, posiadającym standardowy układ i format (schemat XML) umożliwiający jego łatwe przetwarzanie.

W biurze rachunkowym FOLIO  wdrożony jest nowoczesne oprogramowanie do przekazywania on-line dowodów księgowych i kadrowo-płacowych, a także udostępniamy naszym Klientom panel do fakturowania „w chmurze” z opcją kontroli podmiotu w GUS lub statutu czynnego  podatnika VAT.

Do wszystkie przetwarzanych dowodów księgowych w naszym nowym oprogramowaniu Klient posiada dostęp poprzez logowanie osobistym hasłem, z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. Dane przechowywane są przez minimum 6 lat na profesjonalnych serwerach. Dowody księgowe archiwizowane w ten sposób będą mogły być pobierane przez przedsiębiorcę, na własny użytek w formacie pdf. po zalogowaniu się na serwer.
Wyszukiwanie dowodów jest bardzo łatwe, w środowisku przyjaznym nawet dla osób ceniących sobie papierową formę dokumentów.

W związku z powyższym proponujemy dowolny wybór formy dostarczania dowodów księgowych, w sposób wygodny dla Państwa albo drogą elektroniczną albo tradycyjnie papierowa forma do biura rachunkowego. Można także łączyć metody, jeżeli jest to dla Państwa wygodne.

Nowoczesność nie wykluczy możliwości spotkania się z Państwem w naszym biurze, uzyskania istotnych porad podatkowych, kadrowych, płacowych. Zarówno ja jak i pracownicy nadal jesteśmy do Państwa dyspozycji, a biuro będzie czynne w dogodnych dla wszystkich godzinach.